Liselerde yeni dönem!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, liselerde sınıf tekrarının geri geleceğini duyurdu. Bakan Tekin, Ankara'da medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda, liselerde sınıf tekrarının olmamasının bazı sorunlara yol açtığını ve bu sorunları çözmek için yeni bir sürecin başlatılacağını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 74 bin resmi ve özel okulda 20 milyon öğrenci ve 1 milyon 210 bin öğretmenle 86 milyon vatandaşa hizmet verdiklerini belirten Bakan Tekin, Türkiye’nin en büyük eğitim ailesi olduklarını ve bu bağlamda aile mantığıyla hareket ettiklerini söyledi.

Tekin, “Hayat boyu öğrenme vizyonuyla, öğrencileri milli kültür ve medeniyet değerleriyle buluşturarak çağın gerektirdiği becerilerle donatmak için gece gündüz çalışıyoruz. İletişim, teknoloji ve bilgi kaynaklarının hayatın merkezine yerleştiği bir dönemde, çok boyutlu bir eğitim iklimi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için destekleriniz motivasyonumuzu artıracaktır” şeklinde konuştu.

Bakan Tekin, yakın zamanda yardımcı kitaplar, seçmeli dersler gibi konularla ilgili çalışmalarını kamuoyuyla paylaşacaklarını ve özellikle okul terkleriyle ilgili sorunları çözmek için mevzuat değişikliklerini başlatacaklarını belirtti.

Ayrıca, özellikle liselerde sınıf tekrarının olmamasının sorunlar yarattığını ifade eden Bakan Tekin, bu konuda önlem alacaklarını ve yeni dönemde sınıf tekrarının mümkün olduğu bir sürecin uygulanacağını söyledi.

Haber Merkezi

Liselerde yeni dönem!

Yorumlar kapalı.