Mafya ve siyaset ilişkisinde AK Parti ile MHP’den cılız ses

Metropoll araştırma şirketinin ‘Mafya ve Siyaset ilişkisi’ anketindeki ‘Mafya ve siyasetin ilişkili olduğunu düşünüyor musunuz?’ sorusuna AK Parti ve MHP’den cılız ses çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metropoll araştırma şirketi başkanı Ozer Sencer, çarpıcı bir anket sonucunu daha ortaya attı. AK Parti ve MHP seçmeninin ‘Mafya ve siyaset ilişkili olduğunu düşünüyor musunuz?’ başlıklı sorusuna şaşırtıcı detaylar ortaya çıktı.

Metropoll araştırma şirketinin verilerine göre, mafya ve siyaset ilişkisinin Türkiye’de var olmasının yüzde 50,2 olduğuna dikkat çekildi. Yüzde 31,9 oranında ise hayır sonucu çıktı. Diğer şaşırtıcı oran ise yüzde 17,9 ile kararsızlar oldu.

Partisel dağılımı

Ankette yer alan ‘Mafya ve siyasetin ilişkili olduğunu düşünüyor musunuz?’ başlıklı soruda ise AK Partili seçmenlerin yüzde 28,7’si ‘Evet’ sonucunu verirken hayır oranı ise yüzde 52,1 olarak raporlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise aynı anket sorularında en az sonucu veren parti oldu. ‘Mafya ev siyaset ilişkisi’ konulu soruda ise MHP seçmenleri yüzde 19,6 ile ‘Evet’, yüzde 60,1 oranı ise ‘Hayır’ sonucunu verdi.

Metropoll’ün araştırma raporunda ise sonuçlar şöyle:

metropoll mafya siyaset

Haber Merkezi

Mafya ve siyaset ilişkisinde AK Parti ile MHP’den cılız ses

Yorumlar kapalı.