Mansur Yavaş ve Tunç Soyer şehit cenazesi için Torbalı’ya geldi

Torbalılı şehit itfaiye personeli Fahrican Yavaş, Torbalı'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze töreni için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Torbalı'ya gelirken, cenaze törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalılı şehit itfaiye personeli Fahrican Yavaş, Torbalı’da son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin cenaze töreni için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Torbalı’ya gelirken, cenaze törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de katıldı.

Şehit Fahrettin Yavaş’ın cenaze namazı, Hacı Mümin Mesci Camii’nde öğle namazına müteakiben kılındı. Şehidin naaşı ise baba ocağı olan Eğerci’de toprağa verildi. Şehit itfaiyecinin cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

İlçe Müftüsü Hakan Türe’nin kıldırdığı namazın ardından şehit itfaiye erinin Türk bayrağına sarılı naaşı, mesai arkadaşlarının omzunda cenaze aracına taşındı. Anne Nedret Yavaş, naaşın konulduğu cenaze aracına dokunarak bir süre gözyaşı döktü. Yavaş’ın cenazesi Eğerci Köy Mezarlığı’nda defnedildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Yavaş ailesine taziyelerini iletti.

Fahrican Yavaş’ın 3 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında itfaiye eri olarak göreve başladığı, 15 gün önce vatani görevini tamamlayarak görevine döndüğü ve bekar olduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

Mansur Yavaş ve Tunç Soyer şehit cenazesi için Torbalı’ya geldi

Yorumlar kapalı.