‘Maviye kara çalmayalım’

Doğanın bir parçası olduğumuzu, ona iyi bakmanın ve sahip çıkmanın önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. Bizim ve çocuklarımızın daha sağlıklı yaşamasının temel gerekliliğinin doğanın korunmasından geçtiğine yönelik verilen eğitimler, yayınlar, etkinliklerle oluşturulan bu farkındalığın yansımasının örneğini Karaburun'da gerçekleştirilen "denizi temizleme etkinliği" ortaya koydu. Ama sonuç üzdü ,denizden çıkanlar herkese "pes" dedirtti.

'Maviye kara çalmayalım'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakamlık, belediye, dalış ekibi sivil örgütler, Karaburun’da denizin dibinin temizliği için bir araya geldi. Kurum ve örgütlerin gönüllü dalgıçları Yeniliman’da koyunda, insanlar tarafından atılan atıkları denizden topladı. Çalışmada, denizden 1 kamyonu dolduracak çöp toplandı. Çıkarılan çöpler arasında araba lastiğinden şişeye, metal içecek kutularına, plastik malzemelere neler yoktu ki. Çıkarılan çöpler, dalgıçlar kadar çevrede çalışmayı izleyen vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla karşılandı.

‘DÜNYA HEPİMİZİN’

Doğayı çok önemsediklerini, temizlemek kadar kirletmemeye yönelik de önlemler almaya çalıştıklarını aktaran Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, düzenlenen gönüllü temizlik kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Turizm sezonu bitti ancak, anlaşılan o ki temizlik sezonu başlamadı! Denizin dibinde lastik, plajda izmarit… Bu tablo, normal şartlarda insanın doğal yaşam akışının bir parçası olamaz. Metal içecek kutuları, plastikler, boş cam şişeler daha neler neler. Karaburun emniyet müdürümüz Nafi Emre Uçar’ın da bizzat katıldığı, belediyemiz zabıta amirliği, çevre sağlığı, emniyet müdürlüğü deniz polisimiz, jandarmamız, dalış kurslarımızın dalgıçları ve gönüllü dalgıçlar bir olup temizlik yaptı. Tepeboz mahallesi Yeniliman’da, deniz ve kıyı temizliğinde tablo aynıydı. Bu dünya hepimizin. Maviye kara çalmayalım.”

Haber Merkezi

‘Maviye kara çalmayalım’

Yorumlar kapalı.