Meclis’ten emekliye kötü haber! Emekli düzenlemesi ertelendi mi?

Emeklilerin gözü Meclis açıldığında maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağına çevrilmişti. Meclis açıldı, ancak emekli maaşı düzenlemesi için aralık ayı işaret ediliyor.

Çalışmayan emekliye 5 bin lira ödemesi bugün başlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyet’in haberine göre, AK Parti grubu, TBMM’nin 1 Ekim’de açılmasıyla birlikte rafta bekleyen bazı kritik yasal düzenlemelerle ilgili hummalı bir çalışma başlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’in yeni yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada emekli zammı düzenlemesine ilişkin olarak, “Yeni dönemde milyonca kişiyi ilgilendiren önemli düzenlemeler için mesai yapılacak. Emeklilerden gençlere kadar toplumun her kesimine özel yasal düzenlemeler teker teker hayata geçirilecek. İlk yasa tekliflerinden biri emekli maaşlarına yapılacak düzenleme olacak. Aile Bankası’ndan gençlere özel desteklere kadar birçok yasal düzenleme görüşülecek” demişti.

EMEKLİ DÜZENLEMESİ ARALIK AYINA KALDI

AK Parti grubu, bu kapsamda ilk olarak Orta Vadeli Program’daki (OVP) ihtiyaç duyulan yapısal düzenlemeleri içeren torba yasayı tamamlamak üzere çalışıyor. Emekli maaşlarında artışa yönelik adımın ise hazırlanan torba yasada gündeme gelmeyebileceği belirtiliyor. Emeklilerle ilgili düzenlemenin, Cumhurbaşkanı’nın vereceği kararın ardından tüm partilerin mutabakatıyla Genel Kurul’da görüşülen herhangi bir teklife eklenebileceği değerlendiriliyor. AK Parti kurmayları, 6 Şubat depremlerinin ardından yaşanan mali sıkıntıya işaret ederken, deprem bölgesinin yeniden ayağa kaldırılması için ciddi bir bütçe ihtiyacına işaret ediyor. Bu nedenle emekli düzenlemesinin aralık ayına kalabileceği ifade ediliyor.

Haber Merkezi

Meclis’ten emekliye kötü haber! Emekli düzenlemesi ertelendi mi?

Yorumlar kapalı.