Memleket Partisi 2. tur kararı için toplanıyor

Memleket Partisi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun hemen öncesinde MYK’sini topluyor. Kulislerde, partinin ikinci tur tavrının netleşeceği belirtiliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muharrem İnce başkanlığındaki Memleket Partisi, bugün Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) topluyor. Saat 14.00’te başlayacak olağan toplantıda partinin ikinci tur kararının da netleşmesi bekleniyor.

İlk turda cumhurbaşkanı adaylığından son anda çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, genel merkezde kurmayları ile bir araya gelerek son süreci değerlendirecek. İnce’nin Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu hakkındaki kararını da netleştireceği söylentiler arasında. Edinilen bilgiye göre, İnce’nin doğrudan Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etmese bile “O anlama gelecek cümlelerle” seçmenini yönlendirebileceği kaydedildi. Ancak İnce’nin seçmenini tıpkı ilk turdaki gibi serbest bırakabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Memleket Partisi kulislerinden edinilen bilgiye göre, bir hafta içerisinde il başkanlarının büyük çoğunluğu genel merkez yöneticileri ile iletişime geçti. İl başkanlarının büyük çoğunluğunun “Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması” talebinde bulundukları belirtildi.

HABER MERKEZİ

Memleket Partisi 2. tur kararı için toplanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir