Memur ve emekliler dikkat! Bakan Işıkhan zam için tarih verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisini ilgilendiren Toplu Sözleşme Görüşmeleri’ne ilişkin açıklamalar yaptı. Işıkhan, “Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan duyurdu: SED yardımı ödemeleri yapıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur ve memur emeklilerin iki yılı kapsayan zammı için süreç devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaklaşık 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Işıkhan, AK Parti Çorum İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta da kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

7’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin taslak takvimini Bakan Vedat Işıkhan ile netleştirdiklerini belirten Yalçın ise süreci şöyle aktarmıştı:

“14 Ağustosta heyet tekrar bir araya gelecek ve kamu işveren heyeti teklifini sunmuş olacak. Devamında yine hizmet koluna ve genele ilişkin müzakereler muhataplarıyla sürecek.

17 Ağustos’ta 2’nci bir toplantı yapılacak ve yeni teklifler bekliyoruz.  Peşinden müzakereler sürecek ve 21 Ağustos günü sürecin nihayete, 22 Ağustos’ta ise sürecin mutabakatla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı konusunun netleşeceği bir zemin olacak.

Eğer konu mutabakatsızlıkla sonuçlanırsa konfederasyonun ve ilgili sendikaların 3 günlük düşünme süreci olacak.

26-31 Ağustos tarihleri arasında da kamu görevlileri hakem kurulu eğer kendisine görev düşecekse o görevi yerine getirecek. 31 Ağustos itibariyle toplu sözleşme süreci tamamlanmış olacak”

HABER MERKEZİ

Memur ve emekliler dikkat! Bakan Işıkhan zam için tarih verdi

Yorumlar kapalı.