Meriç Yaşayan Parkı İzmirliler ile buluşmaya hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yerel seçimler öncesi sözünü verdiği 35 Yaşayan Park projesi kapsamında Bornova’da Meriç Yaşayan Parkı, İzmirliler ile buluşmak için gün sayıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği “Yaşayan Parklar” oluşturma hedefi doğrultusunda Bornova’daki Meriç Yaşayan Parkı ile ilçeye yeni bir yeşil alan kazandırılıyor.  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Acil Çözüm Ekibi’nin çalışmaları kapsamında İzDoğa, İzbeton, İZSU, Park ve Bahçeler Dairesi, Fen İşleri Dairesi’nin ortak çalışmasıyla yapılan Bornova’daki Meriç Yaşayan Parkı, kısa bir süre içinde İzmirlilerle buluşacak.

Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerine yakınlığıyla büyük önem taşıyan Meriç Yaşayan Parkı’nda futbol sahası, minyatür basketbol sahası, mahalle bostanı, kütüphane, çayır alanı ve taziye evi bulunacak.

Mahalle sakinlerinin taleplerine göre planlandı

Bornova’daki Meriç Yaşayan Parkı’nın yapımına Acil Çözüm Ekibi’nin Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerinde yürüttüğü saha çalışması sonucunda başlandı. Acil Çözüm Ekibi, kapı kapı gezerek mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve isteklerini belirledi.

Mahallelilerin ihtiyaç ve isteklere göre tasarlanan park, Bornova’daki Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerine ve Moda, Tekstil ve Konfeksiyoncular (MTK) Sitesi’ne hizmet verecek.

Meriç Yaşayan Parkı İzmirliler ile buluşmaya hazırlanıyor

Yorumlar kapalı.