Meteoroloji uyardı! İzmir dahil 76 ilde sarı ve turuncu alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmeleri paylaştı ve ülke genelinde 76 kent için yeni uyarılar verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son değerlendirmelerini yaparak ülke genelinde 76 kent için yeni uyarılarını paylaştı. Bu uyarılar çerçevesinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ve belirli çevrelerdeki kentler için ciddi yağışlar bekleniyor.

Özellikle Batı Akdeniz’in doğusunda çok kuvvetli yağışlar öngörülüyor. Yüksek ve dağlık bölgelerde karla karışık yağmur ve kar beklentisi, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum riskini artırabilir. Bu durum, özellikle ulaşımda aksamalara ve genel yaşam düzeninde olumsuz etkilere yol açabilir.

Rüzgar ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da kuvvetli (40-70 km/saat) hatta yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esecek. Bu durum çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi risklere sebep olabilir.

Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Samsun gibi kentler, sarı ve turuncu alanda yer alıyor. Özellikle bu bölgelerde yağışların yerel olarak şiddetli olacağı, yükseklerde karla karışık yağmurun etkili olabileceği uyarısı yapılıyor.

HABER MERKEZİ

Meteoroloji uyardı! İzmir dahil 76 ilde sarı ve turuncu alarm

Yorumlar kapalı.