Mobilya sektöründen Rusya’da güç birliği

1000’den fazla katılımcı ile yaklaşık 100 bin ziyaretçinin yer aldığı Rusya'nın en büyük mobilya fuarı Mebel Fuarı’nda Rusya ve Çin'den sonra en büyük katılım 62 firma ile Türkiye'den oldu.

Mobilya sektöründen Rusya’da güç birliği
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu, Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği koordinasyonunda, İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Orta Anadolu Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin katılımı ile 20-24 Kasım 2023 tarihlerinde Moskova’da Mebel 2023 Fuarı’na ortak info stant organizasyonu gerçekleştirdi.

“BU FIRSATI KAÇIRMAMALIYIZ”

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Fuat Gürle, 4 birliğin ortak katılım sağladığı fuarda Türkiye mobilya sektörünün güçlü ve en iyi şekilde temsil edildiğini aktardı. Gürle, “Fuarda mobilya firmalarının yanı sıra mobilya aksesuarları, makineleri ve yan sanayi firmalarının da yoğun katılımı vardı. Rusya’ya uygulanan ambargo nedeniyle mobilya sektöründeki rakiplerimiz İtalya, Almanya, Polonya vb. ülkelerin katılımı yoktu. Türkiye ile ilişkilerin iyi olduğu bu dönemi iyi değerlendirmek ve avantaja çevirmek gerekiyor. Firmalarımızın Rusya pazarına odaklanarak bu pazarda Türkiye’nin payının artırılması için en doğru zaman. Bu fırsatı kaçırmamamız gerekiyor” dedi.

“ŞANSIMIZ ÇOK FAZLA”

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Hikmet Güngör ise Rusya’nın ambargo sonrası mobilya üretimini artırmaya başladığını, bu nedenle mobilya aksesuar ve yan sanayisine de yoğun bir talep oluştuğunu ifade ederek şu bilgileri paylaştı:

“Premium ürün ve ev mobilyası ile pazarda yer alma şansımız çok daha fazla. Rusya’da mobilya mağazaları genelde mobilya AVM alanlarında yer alıyor ve firmalarımızın buralarda varlığı önemli. E-ticaret üzerinden mobilya satışı da oldukça yaygın. Bu kanalı da kullanmalıyız. Fuar katılımımız sırasında genel olarak Türk mobilyasının marka değerini artırmamız gerektiğini bir kez daha gözlemledik. Bu konuda Birlikler olarak var gücümüzle çalışıyoruz ve bize düşen her türlü çalışmayı da gerçekleştirmeye hazırız. Ancak en önemlisi firmalarımızın da kendilerini bu noktada geliştirmeleri.”

Haber Bülteni 

 

Mobilya sektöründen Rusya’da güç birliği

Yorumlar kapalı.