MODEKO fuarı profesyonel ziyaretçi rekoru kırdı

Nobel Expo ve Efor Fuarcılık iş birliğinde Fuar İzmir’de gerçekleşen MODEKO, ikinci gününde profesyonel ziyaretçi rekorunu kırdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nobel Expo ve Efor Fuarcılık iş birliğinde Fuar İzmir’de gerçekleşen MODEKO, ikinci gününde profesyonel ziyaretçi rekorunu kırdı. Fuar alanına 39 ülkeden profesyonel ziyaretçi giriş yaptı. 5 gün süreyle ise Avrupa’dan Güney Amerika’ya, Körfez’den Afrika ve Ortadoğu’ya kadar profesyonel ziyaretçi sayısının 25 bini aşması bekleniyor. Ticaret Bakanlığı ve EİB koordinasyonunda “B2B Hosted Buyer Lounge” alanındaki B2B ikili iş görüşmeleri dışında Nobel Expo organizasyonunda 28 ülkeden alım heyetleri de MODEKO’da çıkarma yaptı.

“GİRİŞİMCİ RUHLARIN BAŞARISI”

Fuarı ziyaret eden İstanbul İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç ise katılımcı firmalarla görüştü. Türkiye’nin sektörel olarak son yıllarda adından dünyada başarıyla söz ettirdiğini dile getirerek, “Mobilya sektörünün yıldız ülkesi olarak Türkiye’yi işaret ediyorlar. Bu Türkiye’deki mobilyacıların girişimci ruhlarının başarısıdır” diye konuştu.

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Fuat Gürle de mobilya sanayisinin 4.8 milyar dolar ihracat ile tüm zamanların rekorunu kırdığını söyledi. Gürle amaçlarının 5 yıl içinde ihracatta ilk 5 ülke içine girmek olduğunu belirterek MODEKO’nun bu açıdan büyük önem taşıdığını ifade etti.

Nobel Expo Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik, MODEKO’nun mobilya ihracatçısı için uluslararası ticaretin kalbi haline geldiğini söyledi. Çelik “Bu fuarın başarısının ardında sektörün azmi, çalışkanlığı ve eşi görülmemiş iş birliği yatıyor” dedi.

Haber Merkezi

MODEKO fuarı profesyonel ziyaretçi rekoru kırdı