MSB: 14 terörist etkisiz hale getirildi

Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG terör örgütüne ait hedefler, gece boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yoğun bir şekilde vuruldu. Milli Savunma Bakanlığı, operasyon sonucunda ilk belirlemelere göre en az 14 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB: 14 terörist etkisiz hale getirildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Operasyon, Suriye’deki Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerindeki PKK/YPG’li teröristlere karşı gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanlığı, operasyonun başarısını gösteren görüntüleri de kamuoyuyla paylaştı. Görüntülerde, terör örgütüne ait hedeflerin vurulma anları yer aldı.

Hava harekatlarıyla terör örgütüne ait sözde karargah, barınak ve depoların da dahil olduğu toplam 15 hedef imha edildi. Operasyonlar sırasında, yerli ve milli mühimmatın maksimum düzeyde kullanıldığı belirtildi ve çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadeledeki azim ve kararlılığı vurgulanarak, ülkenin ve milletin güvenliğinin sağlanması için terörle mücadeleye devam edileceği ifade edildi. Ayrıca, operasyon sırasında sivil kayıpların, dost birliklerin, tarihi ve kültürel eserlerin ve çevrenin korunması için gerekli tedbirlerin alındığına dikkat çekildi.

Haber Merkezi

MSB: 14 terörist etkisiz hale getirildi

Yorumlar kapalı.