Nakilli anne, organ bağışı haftasında anne oldu

2007 yılında sol böbrek nakil ameliyatı olan 36 yaşındaki kadın, Organ Bağışı ve Doku Nakli Haftasında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Perinatoloji uzmanı Dr. Selahattin Kükner ve Nefroloji uzman hekimi Dr. Öğretim Üyesi Dilek Gibyeli Genek’in sıkı takipleri sonucu 2 kilo 300 gram sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Nakilli anne, organ bağışı haftasında anne oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2007 yılında sol böbrek nakil ameliyatı olan 36 yaşındaki kadın, Organ Bağışı ve Doku Nakli Haftasında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Perinatoloji uzmanı Dr. Selahattin Kükner ve Nefroloji uzman hekimi Dr. Öğretim Üyesi Dilek Gibyeli Genek’in sıkı takipleri sonucu 2 kilo 300 gram sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğinin Organ Bağışı haftasında dünyaya gelmesinin sevincini yaşayan anne, yaşadığı özel yolculuğu ile ilgili, “Organ bağışı sayesinde hayata tutundum. İkinci hayatımı Rabbimin bize bahşettiği evladımla yaşayacağız. Eşim ve ben hiç umudumuzu kaybetmedik. Çok zorlu bir süreçti ama değdi. Evladımız sağlıkla dünyaya geldi. Çekirdek ailemiz tamamlandı” diyerek duygularını ifade etti.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan ve hastane yönetimi hastaya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başhekim Togan, “Böylesi özel ve mutlulukla dolu güzel bir sürecin 3-9 Kasım organ nakil haftasında gerçekleşmesi hastamızın nakilli bir anne olması çok özel bir durum. Tüm çalışma arkadaşlarımıza değerli katkıları ve emekleri için teşekkür ederim. Ailemize yeni hayatlarında evlatlarıyla sağlıklı, mutlu, uzun ömürler dileriz” dedi.

İHA

Nakilli anne, organ bağışı haftasında anne oldu

Yorumlar kapalı.