O takımdan TFF Başkanı Büyükekşi’ye istifa çağrısı!

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini talep ederek, Türk futbolunda adaletin sağlanması için kararlı bir duruş sergiliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi istifaya çağırdı. Kulübün yaptığı açıklamada, Büyükekşi’nin en kötü TFF Başkanı olduğu belirtilerek, tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, Büyükekşi’nin her türlü tehdide boyun eğdiği, adaletten yana tavır almadığı ve kendi kaygılarıyla toplumun bölünmesine neden olduğu ifade edildi. Ayrıca, korkularından dolayı bir takımı şampiyon yapmaya çalıştığı ve mevki güvencesi sağlamak adına çaba gösterdiği belirtildi.

Kulüp, Büyükekşi’nin adaletsizliklere, popülizme ve sosyal medya terörüne sessiz kaldığına dikkat çekerek, herhangi bir mevzuda kararlılık göstermediği ve Türk futbolunu sorunlar yumağı haline getirdiği eleştirisinde bulundu. Son olarak, tarihin en kötü TFF Başkanı olarak nitelendirilen Büyükekşi’nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifasını talep etti.

Bu çağrı, Galatasaray Kulübü’nün Türk futbolunda yaşanan sorunlara ve yönetimdeki adaletsizliklere karşı bir tepkisi olarak değerlendiriliyor. Kulüp, Büyükekşi’nin istifasıyla birlikte futbol yönetiminde daha sağlıklı bir ortamın oluşturulmasını ve adaletin tesisi için adımların atılmasını umuyor.

Kulüpten tarafından yapılan açıklamada kullanılan ifadeler ise şu şekilde:

“Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz…”

Her türlü tehdide boyun eğen, adaletten yana zerre tavır koymayıp koltuğunu kaybetmemek için kendi kaygılarının esiri olup toplumun bölünmesine neden olan, korkularından dolayı bir takımı şampiyon yapıp mevkisini sağlama almaya çalışan, yapılan tüm adaletsizliklere, popülizme ve sosyal medya terörüne karşı sessizliğe bürünen, hiçbir mevzuda dirayet gösteremeyen, kendi yönetim kurulu üyelerine, hakemlerine dahi sahip çıkamayan, aldığı/alamadığı kararlarla Türk futbolunu sorunlar yumağı haline getiren,

Tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz!”

Haber Merkezi

 

O takımdan TFF Başkanı Büyükekşi’ye istifa çağrısı!

Yorumlar kapalı.