Özel sektör öğretmenlerinden Büyükşehir’e ‘kart’ çıkışı!

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir Temsilciliği, İzBB Meclisi öncesinde toplantı salonunda bir araya gelerek Tunç Soyer’e seslendi. Öğretmenler, ‘indirimli kart’ talebini aktardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir şubesi, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde meclis salonu önünde bir araya geldi. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası İzmir İl Temsilcisi Tülay Apak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslendi. Adana, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, Eskişehir ve Mersin’de özel eğitim öğretmenlerinin indirimli karttan yararlanabildiğine işaret eden Apak, “Uygulamadaki bu olumsuz fark, İzmir’deki özel sektör öğretmenini değersizleştirip ötekileştirmekten başka bir şey değildir” dedi.

‘MEVZUAT ŞEHRE GÖRE Mİ DEĞİŞİYOR?’

Apak, “Özel öğretim kurumlarındaki öğretmenler resmî okullara atanarak kamuda çalışan öğretmenlerle aynı niteliğe sahiptirler. 657’ye bağlı olan özel öğretim kurumu öğretmenlerinin yaşadıkları illerde, kamuda çalışan öğretmenlere verilen indirimli ulaşım kartı hakkının verilmemesi, Kanun’un dikkate alınmadığını göstermektedir. Diğer şehirlerdeki uygulama yasal mevzuata uygunken İzmir’deki neden uygun değildir? Bu ülkenin yasaları şehirden şehre değişkenlik mi göstermektedir?” dedi.

Haber Merkezi

Özel sektör öğretmenlerinden Büyükşehir’e ‘kart’ çıkışı!

Yorumlar kapalı.