Özgür Özel’den İmamoğlu’nun kararına ilk yorum

Özgür Özel, 'İstanbul için yeniden yola çıkıyorum' diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yorum geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmamoğlu, gazetecilerden gelen bir soru üzerine CHP Genel Başkanlığı için adı geçen bir başka ismi andı ve “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, Özgür Özel’dir” dedi.

Gazete Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre; İmamoğlu’nun açıklamalarına CHP Grup Başkanı Özgür Özel’den dikkat çeken bir yorum geldi.

“Ekrem Bey’in vermiş olduğu kararı son derece olumlu karşılıyorum” diyen Özel, “Bu karara en çok İstanbullular sevindi. Ama hepimiz bu karardan memnun olduk. Bu karar İstanbul’a da Türkiye’ye de iyi gelecek. Kısa vadede İstanbul’a uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar olarak yorumluyorum” diye konuştu.

“SÖZLERİNİ BİR HAK TESLİMİ OLARAK GÖRÜYORUM”

İmamoğlu’nun kendisine sorulan bir soru üzerine, “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, Özgür Özel’dir” ifadelerini kullanmasına ilişkin de Özel, “Bu sözleri bir hakkın teslimi olarak görüyorum ve kendisine teşekkür ediyorum. Sadece kendi adıma değil parti tarihini bilen, tertemiz tüm genç arkadaşlar adına da bir hak teslimi olarak görüyorum” değerlendirmesini yaptı.

CHP’deki değişim tartışmalarında durduğu noktanın değişip değişmediği sorulan Özel, “Şu anda hep birlikte süreci takip ediyoruz. Sorumluluk üstlenmekten de fedakarlık yapmaktan da kaçmam dediğim noktadan ileride ya da geride değilim, aynı noktadayım. Bu dönem yapıcı ve aktif tutum alma dönemi” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Özgür Özel’den İmamoğlu’nun kararına ilk yorum

Yorumlar kapalı.