Özgür Özel’den şaşırtan yorum

CHP Manisa Milletvekili ve CHP’nin Genel Başkan Aday adayı Özgür Özel, manidar ve şaşırtıcı bir paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Özgür Özel'den 'CHP sağa kaydı' itirafı: Düzelteceğiz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamas, sabah saatlerinde beklenmedik bir anda İsrail’e saldırdı. Sivillerin hayatını kaybettiği ve yaralandığı saldırıda birçok Avrupa ülkesi İsrail’in yanında saf tutarken Türkiye’deki bazı politikacılar ve siyasi partiler de Filistin’in yanında saf tuttu. Saldırının yaşandığı bölgedeki haber kaynakları, Hamas birliklerinin İsrail’e beklenmedik bir saldırıyla karşı karşıya getirirken bazı sivilleri de kaçırdığını yazdı.

Öte yandan İsrail, Hamas birliklerinin saldırılarına karşın misilleme saldırılarına başladı.

Hamas’ın saldırında İsrail’in devlet yetkililerinden gelen açıklamaya göre, 22 kişinin hayatını kaybettiği ve 500’ün üzerinde de yaralının olduğunu aktarılmıştı.

Özel’den şaşırtan tweet

Türkiye’nin siyasi parti genel başkanları, Filistin’i destekler nitelikteki tweetlerinin yanı sıra açıklamalarıyla da bu çizgide ilerledi. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise, sosyal medya hesabından manidar bir tweet attı.

Hamas’ın İsrail’e saldırmasının saatler sonrasında CHP Adana İl Kongresi’nden çıkarak Türkiye İşçi Partisi (TİP) Adana Ceyhan’daki yürüyüşüne destek verdi.

Akşam saatlerinde attığı tweetle dikkatleri üzerine çeken Özel, şunları yazdı:

“İsrail’in 198 Filistinlinin yaşamını yitirmesine neden olan Gazze saldırılarını lanetliyorum. Filistin ve Orta Doğu’ya barışın gelmesi, tırmanan gerilimin sonlanması, bir daha can kaybı yaşanmaması için uluslararası topluma öncülük etme görevi ülkemize düşmektedir.”

Tepkiler gecikmedi

CHP’li Özgür Özel’e gelen tepkiler arasında sanatçı Atilla Taş da vardı. Sert tepkilerini ileten sanatçı Taş’ın yanı sıra diğer sosyal medya kullanıcıları da tepkilerinde dozunu ayarlamaya çalıştı.

MetroPOLL araştırma şirketinin kurucusu ve Başkanı Ozer Sencar ise, konuyla ilgili tepkilerini şu şekilde aktardı: “Özgür bey, kendinize bir dış politika danışmanı bulmalısınız acilen.”

Haber MERKEZİ

Özgür Özel’den şaşırtan yorum

Yorumlar kapalı.