Özgürlük Yürüyüşü’ne saatler kaldı… Kimler katılacak, ne kadar yürünecek

Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) düzenlediği 'Özgürlük Yürüyüşü' tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay ve Osman Kavala için başlayacak ve Ankara'ya dek sürecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay 3. Ceza Dairesinin Gezi Davası kapsamındaki duruşmada alınan kararda Silivri’de tutukluluğu devam eden Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay ve iş insanı Osman Kavala ile diğer tutuklular adına Hatay’dan Ankara’ya yürüyüş gerçekleşecek.

1 Ekim itibarıyla 09.00 saatlerinde Hatay Asi Yaşam Merkezi Sosyal Alanı, Akdeniz Mahallesi/Defne’den basın açıklamasının yapılması sonrasında yürüyüş güzergahına geçilecek.

TİP’li kitle saat 10.00 itibarıyla Antakya Eski Meclis binası önünde başlayarak 11.15’te Gümüşgözü, 12.30’da Balıklıdere, 14.00’da Değirmenbaşı, 15.30’da Yeşilköy, 16.45 Kuşalanı, 17.30 Sutaşı, 18.00 Yeşilada Kavşağı, 19.00’da ise Samandağ Deniz’den yürünecek.

‘Özgürlük Yürüyüşü’ TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Milletvekilleri Ahmet Şık, Parti sözcüsü Sera Kadıgil’in yanı sıra birçok TİP’li seçmen ve bölgedeki vatandaşların katılacağı bildiriliyor.

gezi direnisi izmirden yankilandi polis kitleye mudahale etti 2

Özgürlük Yürüyüşü’ne saatler kaldı… Kimler katılacak, ne kadar yürünecek

Yorumlar kapalı.