Prof. Dr. Sami Ateş: Japonya’daki çocuklara kahvaltıda neden çok yumurta yediriyorlar?

Prof. Dr. Sami Ateş, Japanyo'da ebeveynler  çocuklarına sabah kahvaltısında  çok yumurta yedirdiklerini akşam yemeğinde ise  deniz ürünü yedirdiklerini belirterek çok önemli bir tespitte bulundu.

prof-dr-sami-ates-japonyadaki-cocuklara-kahvaltida-neden-cok-yumurta-yediriyorlar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Sami Ateş, Japonya’da ebeveynler  çocuklarına sabah kahvaltısında  çok yumurta yedirdiklerini akşam yemeğinde ise  deniz ürünü yedirdiklerini belirterek çok önemli bir tespitte bulundu.

Prof. Dr. Sami Ateş’in yayımlanan yazısı şu şekilde:

1-Japonya’da çocuklara 7 yaşından itibaren kahvaltı saati en az 2 yumurta yediriyorlar. Ekmek genellikle yok varsa da çok az. Her akşam ise kesinlikle sofrada deniz ürünü yani balık kesin oluyor.
2-Japonya ve Güney Kore’de ceviz ithalatı son 50 yılda %140 artmış. Çocuklara durmadan ceviz yediriyorlar. Günde en fazla iki öğün yemek yiyorlar.  Tamamen protein odaklı bir beslenme var…
3-ABD’de teknolojik üretimin merkezi “Silikon Vadisi’nin” nasıl beslendiklerini anlattılar, şok oldum. 1950’lerdeki Alman Devleti’nin gıda politikasını araştırın. Güney Kore’de Japonya’yı örnek almaya başladı. Bu ülkeler resmen çocuklara nasıl beslenmesi gerektiğini öğretiyor,  4-++dayatıyor.. Şeker, ekmek
(Tam buğday, kepek fark etmez) odaklı beslenmeyen hücrelerini öldürüyor, beyin gelişimini mahvediyor.
Marketlerdeki karbonhidratlı paketli ürünler tamamen operasyon aracı olmuş.
5-ABD halkı da geri zekâlı, obezite olmuş. Çünkü aynı beslenmenin esiri olmuşlar. Sadece Beyin Göçü ile farkı kapatıyor yada özel olarak seçtikleri bireylerin beslenmesine önem veriyorlar.
6-Buradan net olarak söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde milli bir gıda politikası olmadan kalkınma imkansızdır Türkiye’de protein bazlı ürünler pahalı iken karbonhidratlı ürünler neden daha ucuz?
7-En büyük protein bazlı ürün olan kuzu etini Türkiye’de kaç kişi yiyebiliyor? Hayvancılık neden bitirildi? Asıl milli mesele budur. Beka sorunu budur.
8-Matematik zekası olmayan, kod yazmasını bilmeyen gençliğin olduğu ülke yazılımda ilerleyemez.
Yapay zeka maalesef geliştiremez.. Anne, babalara sesleniyorum. Çocuklarınızdan şekerli ürünleri, ekmeği uzak tutun. Bu ülkeye yazık etmeyin.
9-Şahsen denedim. 1 aydır ekmek, şeker yemiyorum, acıkmamaya başladım. 6 kg verdim. Geçen gün test ettim. Bir kitapta bir sayfayı 32 saniyede okuyup anlarken şimdi 21 saniye de okuyup anlamaya başladım. Bu tesadüf olamaz!
HABER MERKEZİ
Prof. Dr. Sami Ateş: Japonya’daki çocuklara kahvaltıda neden çok yumurta yediriyorlar?

Yorumlar kapalı.