Rotary’den çocuk felci ile mücadeleye 10 bin dolar

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, çocuk felcinden sağ kurtulan ve çocuk felcine dikkat çekmek için Avrupa’da 16 ülkeyi kapsayan farkındalık ve destek turu kapsamında İzmir’e gelen Rotaryen Bashar Asfour’u ağırladı.  

Rotary’den çocuk felci ile mücadeleye 10 bin dolar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kulüpleri tarafından toplanan 10 bin dolarlık bağış çeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir etkinlikle Bashar Asfour’a takdim edilirken, Wyndham Grand Otel’de düzenlenen bir yemekte Asfour ve Rotaryenler bir araya geldi. 10 bin dolarlık bağış, 210 bin çocuğa aşı olurken, yemekte magnet satışları ile de rotaryenler 860 çocuğun daha aşı olmasını sağlayacaklar. Uluslararası 2440. Bölge Rotary Federasyonu Başkanı Ayda Özeren, “Farkındalık turunu desteklemek adına Asfour için 10 bin dolar bağış topladık. Dünyada çocuk felcini yok etmeye çok yakınız. O sebeple bu destekler çok önemli” dedi.

FARKINDALIK SAĞLANDI

Uluslararası Rotary’nin “Birlikte Çocuk Felcini Bitirebiliriz” sloganı altındaki küresel çalışmalarını ve projelerini tanıtmak için gerçekleştirilen tanıtım ve toplantılar kapsamında ağırladıkları Asfour’u İzmir’den Balıkesir, Bursa, Ankara ve İstanbul’a uğurlayacaklarını ifade eden Özeren, “Bashar Asfour’un girişimi, Uluslararası Rotary’nin en önemli projesi olan Çocuk Felci ile mücadele için farkındalığı artırmayı ve gerekli fonları toplamayı amaçlıyor. Kişisel hikayesiyle hastalığın ağır sonuçlarına dikkat çekerek, aşılamanın önemine dikkat çekmesi ve birçok Avrupalıya, bu 1 Numaralı Rotary projesine destek vermeleri konusunda ilham olması hedefleniyor. Bashar Asfour, Rotaryen olarak çocuk felcini küresel ölçekte yok etmek için kişisel bir çabaları ile çeşitli projeler ve çalışmalar yürütüyor” dedi.

Haber Bülteni 

 

Rotary’den çocuk felci ile mücadeleye 10 bin dolar

Yorumlar kapalı.