Rusya’da politikacının aracı patladı

Rusya'nın Herson bölgesine bağlı Novokahovka şubesinin Genel Sekreteri Vladimir Malov, otomobilinin bombalı bir saldırı sonucunda ağır yaralandı.

Rusya'da politikacının aracı patladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federasyon Konseyi üyesi İgor Kastukeviç, Herson bölgesinden Rusya’ya bağlanan bir Telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklamada, Birleşik Rusya Partisi’nin Novokahovka Genel Sekreteri Vladimir Malov’un otomobilinin patladığını ve ağır yaralandığını bildirdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Kastukeviç olayı şu şekilde aktardı: “Bugün saat 09.30 sularında, 1957 doğumlu Birleşik Rusya Partisi’nin Novokahovka Genel Sekreteri Vladimir Malov’un otomobili havaya uçuruldu. Ağır yaralanan Malov hemen hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.”

Kastukeviç, Birleşik Rusya Partisi’nin Novokahovka şubesinin sekreterinin otomobilinin bombalanmasının sivil halka yönelik bir terör saldırısı olarak değerlendirildiğini belirtti.

Bu olayın ardından güvenlik güçleri tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor ve saldırının arkasındaki nedenler ve sorumluların tespiti için çalışmalar sürdürülüyor.

Haber Merkezi

Rusya’da politikacının aracı patladı

Yorumlar kapalı.