Saadet ve Gelecek’ten anayasa tepkisi

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin, Saadet Partisi çatısı altında birleşerek oluşturduğu Meclis grubu, yeni yasama yılının ilk grup toplantısını yaptı. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu yaptıkları konuşmalarda, Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çağrısını samimi bulmadıklarını ifade ettiler.

Saadet ve Gelecek'ten anayasa tepkisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Saadet Partisi’yle birlikte yaptığı ilk grup toplantısında hükümet politikalarını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yeni anayasa” çağrısını, yerel seçim öncesi ekonomideki olumsuzlukları kapatmak için yaptığını savunan Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı niyetinizi çok iyi biliyoruz. Samimiyseniz; 12 Eylül Anayasası’nı kaldıracak, yerine gerçekten kamil ve milli bir anayasa yapmak için her türlü çabayı sergileriz. Sorumuz; açık ve net. Milletin başına bu belaları saran Cumhurbaşkanlığı sistemini de tartışmaya var mısınız? Yoksunuz. Niyetiniz zaman kazanmak ve oyalamak. Milletin birinci gündemi; iştir, açlıktır, bu tartışmaları yerel seçimlerden sonraya ertelesinler” dedi.

Saadet ve Gelecek’ten anayasa tepkisi

Yorumlar kapalı.