SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Hayatın Renkleri’ temalı resim sergisi

Ressam Ayşe Arkün, akrilik boya tekniğiyle yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Hayatın Renkleri” temalı kişisel resim sergisini, SANKO Sanat Galerisi’nde açtı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanatın iyileştirici ve birleştirici yönünün toplumları ileri götürdüğünü belirten Ayşe Arkün, “Topluma ve yaşadığı çevreye katkı sunmak isteyen her birey sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünden yararlanmalı” dedi. Çalışmalarında kadının ne kadar güçlü olduğunu anlattığını belirten Arkün, 25’inci kişisel sergisinde 30 eserin yer aldığını söyledi.

Gaziantep’te önceki yıllarda çalıştaya katıldığını hatırlatan Arkün, “SANKO Sanat Galerisi gerek konumu gerekse seçtiği eserlerle profesyonel galeri anlayışıyla sanatçılara ev sahipliği yapan önemli bir sanat merkezidir. Eserlerimi Gaziantepli sanatseverlerle buluşturan SANKO ailesine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra, SANKO Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, SANKO Holding tarafından bastırılan “Zeugma” bilimsel yayını ve SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Akten Köylüoğlu’nun “Kadim Şehir Gaziantep” isimli kitabını Ayşe Arkün’e takdim etti.

İHA

SANKO Sanat Galerisi’nde ‘Hayatın Renkleri’ temalı resim sergisi

Yorumlar kapalı.