‘Seçimlik dolgu malzemesi değiliz’

Engelli dernekleri ve dezavantajlı grupların temsilcileri, siyasi partilerin dolgu malzemesi olmak istemediklerini, yerel yönetimlerin karar mekanizmalarında etkin rol almak için ortak stratejik kararlar alacaklarını açıkladı.

'Seçimlik dolgu malzemesi değiliz'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Buca Engelliler Derneği ev sahipliğinde bir araya gelen İzmir merkezli Engelli Dernekleri ile dezavantajlı grupların temsilcileri,  düzenledikleri toplantıya, İlçedeki siyasi partilerin temsilcileri de davet edildi. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Demokrat Parti, Buca ilçe başkanlığı yöneticileri hazır bulundu.

2024 yerel seçimleri için yeni bir sayfa açmak istediklerini, geçmişte engellilerin siyasette sadece dolgu malzemesi olarak kullanıldığını, belirten STK temsilcileri tarafından yapılan ortak açıklamada şöyle denildi, “Yerel yönetimlerin karar alma mercilerinde engellilikle ilgili sorunların gerçek hak sahipleri tarafından dile getirilmesini ve çözüme ulaştırılmasını talep ediyoruz. Bu haklı taleplerimizi görmezden gelen siyasi partilere kesinlikle kırmızı kart göstereceğiz.

“SEÇİLEBİLİR NOKTALARDA GÖSTERİLMİYORUZ”

Bizler, sokakta, okulda, hastanelerde, kamu kurumlarında, ticaret merkezlerinde, toplu taşıma araçlarında,  yaşamın her alanında zorluk ve engellerle her gün boğuşuyoruz. Yerel yönetimlerce yapılması gereken uygulamalar ile alınması gereken kararların hiçbirinde yer alamıyoruz. Seçimden seçime siyasi partilerce formaliteden dolgu malzemesi olarak kullanılıyoruz.  Seçilebilir noktalarda gösterilmiyoruz.  Bizimle ilgili bütün kararı bizim önceliklerimizi bilmeyenler veriyor yada  sorunlarımız sürekli öteleniyor.  Seçimlerde sadece siyaset malzemesi, propaganda aracı olarak lütfen bizi kullanmasınlar. Çok donanımlı, deneyimli, alanında eğitimli üyelerimiz var. Siyasi partiler bunları aday göstersinler istiyoruz” denildi.

Haber Bülteni 

‘Seçimlik dolgu malzemesi değiliz’

Yorumlar kapalı.