Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’ndan üreticiye destek! 

Zeytin sezonunun açılmasıyla birlikte harekete geçen Seferihisar Belediyesi, S.S. Seferihisar Doğanbey Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytinyağı üretimine başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seferihisar’ın önemli üretim kaynaklarından biri olan zeytini en iyi standartlarda işleyerek zeytinyağı üreten Seferihisar Belediyesi, fabrikada üretici destekli çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

Belediye, S.S. Seferihisar Doğanbey Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytinyağı üretimine başladı.

Fabrikada günlük 20 ton zeytin sıkımı yapılabiliyorken zeytinini kendi imkânları ile getiremeyen üreticilerin zeytinleri yerlerinden alınıyor.

“YÜZDE 92’SİNİ ÜRETİCİYE BIRAKIYORUZ”

Belediye, zeytinini kendi getiren üreticiye %8, zeytinini yerinden aldığı üreticiye ise %12 payla sıkım yapıyor. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Bu bereketli topraklarda böyle büyük bir hazineyle yaşadığımız için çok şanslıyız. İlçemizin en önemli değerlerinden biri olan zeytine ve zeytin üreticimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Üreticilere fayda sağlamak adına belediye olarak yağ karşılığı ürünün %8’ini alıp %92’sini üreticiye bırakarak üreticinin gelirini arttırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Bülteni

Seferihisar Belediyesi Beyler Zeytinyağı Fabrikası’ndan üreticiye destek! 

Yorumlar kapalı.