Şehitlerin ismi Cudi Dağı’nda yaşatılıyor

Silopi Kaymakamlığı, terörle mücadele operasyonlarında hayatını kaybeden kahramanların adlarını, Cudi Dağı'nın zirvesinde inşa ettikleri anıtla yaşatıyor.

Şehitlerin ismi Cudi Dağı'nda yaşatılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Silopi Kaymakamlığı, Cudi Dağı’nda terörle mücadele sırasında şehit olan 207 askerin anısını yaşatmak için etkileyici bir şehitler anıtı inşa etti. Anıt, Silopi Kaymakamı Cihat Koç’un liderliğinde hayata geçirildi ve askerlerin, güvenlik korucularının ve sivil işçilerin isimlerini içeriyor. Bu anıtta ayrıca Türk bayrağı ve 16 Türk devletinin yer aldığı dünya haritası da bulunuyor.

Dev bir sütunun üzerine yerleştirilen “Cudi Dağı’nda Şehit Oldular” yazısıyla süslenen şehitler anıtı, Cudi Dağı’nın Silopi’ye bakan tarafında özenle inşa edildi. Bu anıt, kahramanların fedakarlığını ve ülkenin birlik ve beraberliğini simgeliyor.

ANIT ŞEHİT AİLELERİNİ DE MEMNUN ETTİ

Silopi Kaymakamlığı’na teşekkürlerini ileten şehit aileleri, Cudi Dağı’nda gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonları sonucunda dağın terörden arındığını vurguladı. Serkan Karadeniz, dedesi Mehmet Karadeniz’in 24 Mart 2005 yılında Cudi Dağı’nda şehit düştüğünü hatırlatarak, “Şehitlik herkese nasip olmaz. Biz devletimizi, vatanımızı, bayrağımızı seviyoruz. Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

Karadeniz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı operasyonları sonucunda Cudi Dağı’nın artık terörden arındırıldığını ifade ederek, “Artık Cudi Dağı’nda festivaller yapılmaya başlandı. Bir Şırnaklı Kürt olarak Kürtlüğümle gurur duyuyorum. Ama devletimi, vatanımı seviyorum. Kanımın son damlasına kadar devletimin yanında olmaktan şerefle duruyorum. Rabbim, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, şanlı Mehmetçiğimiz yar ve yardımcısı olsun. Bugün devletimizin kararlı mücadelesiyle, Gabar’da, Cudi’de, Kato’da, Tendürek’te, Bestler Dereler’de terör operasyonlarına devam ediyor. Rabbim devletimize, kahraman ordumuz Türk Silahlı Kuvvetlerine zeval vermesin, başımızdan eksik etmesin inşallah” şeklinde konuştu.

RESMİ AÇILIŞI DA YAPILACAK

Silopi Kaymakamı Cihat Koç, “Vatanları için şehit olan yüksek ruhlu kahramanlarımızın aziz hatıralarına minnetle ithaf olunur” notuyla duyurduğu Şehitler Anıtı’nın, yakın gelecekte şehit ailelerinin katılımıyla resmi açılışının yapılacağı ve ziyaretlere açılacağı bilgisi öğrenildi.

sehitlerin ismi cudi daginda yasatiliyor aw044856 02

İHA

Şehitlerin ismi Cudi Dağı’nda yaşatılıyor

Yorumlar kapalı.