Sekiköy’e yeni su hattı

Ödemiş Sekiköy’ün doğal kaynak suyu kaynaklarındaki gözleri bakımdan geçiren İZSU, yeni su gözleriyle ek su kaynağı oluştururken iletim hatlarını da tamamen yeniledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halihazırda 3 adet derin sondaj kuyusu ve doğal kaynak sularıyla içme suyu ihtiyacının karşılandığı Sekiköy’de artan su ihtiyacına yönelik olarak mevcut doğal kaynak suyu gözleri ve kaptajlarda bakım-onarım çalışmaları yapılarak su debisi arttırıldı. Yeni su gözleri bulunarak ilave su kaynağı oluşturuldu.

İLETİM HATLARI

Doğal kaynak sularından elde edilen suyun sisteme dahil edilmesi amacıyla ekonomik ömrünü tamamlamış mevcuttaki yaklaşık 3,5 km kaynak suyu iletim hattı yenilenirken, yaklaşık 1 km de yeni kaynak suyu iletim hattı imalatı yapıldı. Toplam 4,5 km imalat yapılarak çalışmalar tamamlandı. Yapılan yatırımlar ile Sekiköy Mahallesi sakinlerine doğal kaynak suyu sunulurken ve bir yandan enerji tasarrufu yapılması da hedeflendi.

İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri “İZSU olarak tüm enerjimizi ve imkanlarımızı vatandaşlarımıza su hizmetini kesintisiz ve sağlıklı şekilde sağlayabilmek amacıyla kullanıyoruz. Artan su ihtiyacını karşılama noktasında İlçe genelinde yeni sondaj çalışmaları, doğal kaynak sularının mahallelere kazandırılması çalışmaları, altyapılardaki yenileme ve yeni imalat çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Sekiköy’e yeni su hattı

Yorumlar kapalı.