Selçuk ve Menderes’te CAYROKOPTER ile denetim

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından görevlendirilen Jandarma Trafik Timleri Selçuk ve Menderes'te trafik kazalarını denetlemek amacıyla CAYROKOPTER ile havadan trafik denetimi gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi” ile “2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı”na göre, 2030 yılına kadar trafik kazaları nedeniyle meydana gelen can kayıplarını yüzde 50 oranında azaltmak, 2050 yılına kadar ise can kaybının olmadığı bir trafik sistemi hedefleniyor.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından Jandarma Trafik Timleri de trafik kazalarını belirlenen hedefler doğrultusunda azaltmak için trafik denetim faaliyetlerine ek olarak yeni önlemler alıyor.

İzmir Valiliği tarafından söz konusu denetimlere yönelik yapılan açıklamada şu ibare dikkat çekti:

Sürücülerdeki yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için Selçuk ve Menderes ilçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesindeki yollarda CAYROKOPTER ile havadan trafik denetimi yapılmış olup, denetimler esnasında kural ihlalleri yaptığı tespit edilen sürücülere idari para cezası uygulanmıştır.”

Haber Merkezi

Selçuk ve Menderes’te CAYROKOPTER ile denetim

Yorumlar kapalı.