Sıcaklık dört ilde 40 dereceyi aştı!

Yüksek sıcaklıklar sabah saatlerinden itibaren birçok kentte hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Hava sıcaklığının dört ilde 40 dereceyi aştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, 40 dereceyi geçen hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının 44,4 dereceye ulaştığı Adana’da sıklıkla kullanılan cadde ve bulvarlar boş kaldı.

Dışarıya çıkanlar, sıcaktan korunmak için park ve mesire alanlarındaki gölgelikleri tercih etti. Bazı kişiler, şapka takıp, şemsiye taşıyarak güneşin etkisini azaltmaya çalıştı.

MERSİN’DE NEM, HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Mersin’de de 40 derece ölçülen hava sıcaklığı ve yüzde 50’yi geçen nem oranı, hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde, bunaltıcı hava nedeniyle sahil ve meydanlarda sakinlik gözlendi. Kıyı şeridinde yürüyüş yapanlar, ağaçların altında dinlenmeye çalıştı.

Hatay’da, hava sıcaklığı 43 dereceyi aştı. Yurttaşlar güneşten korunmak için gölgelik alanları ve ağaçların altını tercih etti.

OSMANİYE’DE TERMOMETRE 52 DERECEYE ÇIKTI

Bölge genelindeki sıcak hava, Osmaniye’de de etkili oldu. Hava sıcaklığının 44 derece ölçüldüğü kentte, yurttaşların sıkça tercih ettiği bulvar ve sokaklar boş kaldı.

Güneşin etkisiyle, Adnan Menderes Caddesi’ndeki termometre 52 dereceyi gösterdi.

HABER MERKEZİ

Sıcaklık dört ilde 40 dereceyi aştı!

Yorumlar kapalı.