Sıcaklıklar artacak!

İstanbul'da günlerdir etkili olan soğuk hava, yerini bahar havasına bırakıyor. AKOM, İstanbul'da hafta sonu yağış beklenmediğini, perşembe gününden itibaren de sıcaklıkların 15 derecenin üzerine çıkabileceğini açıkladı.

featured
METEOROLOJİ 4. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN, 45 DERECELİK SICAKLIK UYARISI YAPTIĞI ANTALYA'DA, KURU VE YAKICI HAVA SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI. (İHA/ANTALYA-İHA) Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün, 45 derecelik sıcaklık uyarısı yaptığı Antalya'da, kuru ve yakıcı hava sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Turizm kenti Antalya'nın cadde ve sokakları sadece turistlere kalırken, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde çok az kişinin plajlara geldiği görüldü.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu raporuna göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Yurdun kuzey ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Hatay, Şanlıurfa, Artvin ile ilk saatlerde Adana, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçmesi bekleniyor.

ÇOĞUNLUKLA GÜNEŞLİ HAVA HAKİM OLACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da hafta sonu yağış beklenmediğini, çoğunlukla güneşli bir havanın hakim olacağı tahmin ediliyor.

AKOM’dan yapılan açıklamada, hafta ortasına kadar 9-11 derece aralığında seyretmesi beklenen sıcaklıkların perşembe gününden itibaren artarak 15 dereceye çıkacağı öngörülüyor.

Haber Merkezi

Sıcaklıklar artacak!

Yorumlar kapalı.