‘Sığınmacı gettosuna karşı Büyükşehir sessiz’

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Boyunağa, ülkede sığınmacıların artmasına AK Parti ve CHP’nin etki ettiğine işaret ederek, “Ülkemizi kaosa sürükleyen sığınmacı ve kaçakçıların bir ucunda AKP varsa bir ucunda CHP vardır. Sığınmacı gettolaşmasına karşı İzmirli yerel yönetimler hiçbir önlem almamakta” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com’dan Turgay Kılıç’ın haberine göre, Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Seçkin Boyunağa, Konak İlçe Başkanı Serap Akgün’ün daveti üzerine Basmane’de partililer ile bir araya geldi. Seçkin Boyunağa, sığınmacı ve kaçakların Türkiye’deki nüfuslarının artışına yönelik eleştirilerini sıraladı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yüklendi. Boyunağa, “İlçe belediye başkanları, kongre kongre dolaşıp İzmir’i kaderine terk etmiş bir sonraki seçimde aday olacak mıyım sevdasına düşmüştür. Suriyeli, Afgan, kaçak ve sığınmacı gettolaşmasına karşı İzmirli yerel yönetimler hiçbir önlem almamakta. Vapura binip basın mensuplarıyla kokteyl içmek kolay. Zafer Partisi teşkilatları il il, ilçe ilçe, köy köy sığınmacı kaçakları kovalıyor sen neredesin?” dedi.

Tunç Soyer’i protesto alanına davet eden Boyunağa “İzmir, CHP’nin yanlış politikaları sayesinde hükümetin sığınmacı politikalarına taraf olmuştur. Tahterevalli siyasetini bırakın. 22 Ağustos’ta Egemenlik Binası önünde bekliyoruz. Tunç Soyer, o gün orada ol” dedi.

 TAPULAMA POLİTİKASI 

Zafer Partisi Konak İlçe Başkanı Serap Akgün, sığınmacıların etkilerinden bahsederken “Sığınmacılar güzel İzmirimiz’i sarmış bulunuyor. İBB Başkanı Tunç Soyer, sanki İzmir’in tapusuna sahipmiş gibi ‘İzmirliler 150 bin mülteciyle birlikte yaşamayı içlerine sindirmek zorundadırlar’ diyor. Hayırdır, Tunç Soyer, İzmir’in tapusunu sen aldın da haberimiz mi yok?” dedi.

“YÜRÜYÜŞE İZİN YOK”

 Başkan Akgün, “CHP ceketini atsa oy alır anlayışından artık vazgeçmeli. İzmir milliyetçi, Atatürkçü, vatanseverlere teslim edilmeli. Vatanı korumak önce mahalle ve semtimizi korumaktır. Hep birlikte bu istilaya son verelim. Halk olarak bu sığınmacılar ve kaçakların ülkelerine gönderilmelerini istemek en doğal hakkımız. Evimizi geçindirmek için çabalarken sığınmacılara kişi başı 1400 dolar cebimizden çıkıyor. Üç çocuktan itibaren yapılan çocuk yardımı bizlere değil, Suriyelilere veriliyor Hastaneler ve ilaçlar sığınmacılara ücretsiz veriliyor. Ekonomiden sosyolojiye her alanda ülkemize zarar veren sığınmacı ve kaçaklar ülkelerine gönderilmeli ve sınırlarımız güvenli hale getirilmelidir. AK Parti hükümeti Arap sevdasıyla sınır güvenliğimizi yok etmiştir” dedi. Basın açıklamasından sonra partililer, Basmane’den içeri yürümek istedi. Çevik Kuvvet polisinin yürüyüşe izin vermemesi üzerine grup yürüyüşü iptal etti.

Haber Merkezi

‘Sığınmacı gettosuna karşı Büyükşehir sessiz’

Yorumlar kapalı.