‘Sınava joker aday sokan kurumu kapatın’

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Menemen’de kara yollarında yük ve yolcu taşıyan araç sahiplerinin, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununa göre almakla yükümlü oldukları ve hafta sonu düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC) sınavına girecek bazı adayların yerine başkalarının girebileceği bilgisini edindi.

‘Sınava joker aday sokan kurumu kapatın’
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Menemen’de kara yollarında yük ve yolcu taşıyan araç sahiplerinin, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununa göre almakla yükümlü oldukları ve hafta sonu düzenlenen Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC) sınavına girecek bazı adayların yerine başkalarının girebileceği bilgisini edindi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletilen durum sonrası sınavda yapılan kontrolde başkasının yerine sınava giren 6 joker gözaltına alındı. Yaşanan bu olayın ardından ilgili federasyonda harekete geçti. Tüm Eğitim Dernekleri Federasyon (TÜMEDEF) Başkanı Talat Yıldız, hem milli eğitim müdürlüğü hem de bakanlık yetkilileri ile görüştüklerini ve ilgili kurumun kapatılmasını istediklerini aktardı.

‘SUÇ İŞLENİYOR’

Başkan Talat Yıldız, “İzmir Menemen’de bir SRC kursunda 6 kişi joker aday olarak yakalanıp gözaltına alındı. Ben ilgili mercilerle görüştüm. Bu tip kurumların kapatılmasını talep ettim. Bizim kurumlarımızı kötü olaylarla anımsatacak bu kurumların aramızda olmaması lazım. İşini düzgün yapanlar açık kalsın. Bu sınavlar ayda bir yapılıyor. İzmir’de 25, Türkiye’de 650 SRC kursumuz var. Hepsi işlerini başarıyla yürütüyorlar. İçimizdeki bu çürük elmalarla ilgili yasal işlemler zaten emniyetimiz tarafından başarı ile yürütülüyor. Biz de hem milli eğitim müdürlüğümüz hem de ilgili bakanlığımızla gerekli görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Talebimiz çok net; bu tarz bariz suç işleyen kurumların kapatılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA

‘Sınava joker aday sokan kurumu kapatın’

Yorumlar kapalı.