Skandal! Köpek eti kesiyorlar!

Yaban Kasap isimli bir işletmenin 'köpek eti' kesmesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Hayvansever ve veganların "İfşa ediyoruz" tepkisiyle yankı buldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya üzerinden ‘Yaban Kasap’ isimli bir kasap, ‘Damak tadınızın sınırlarını zorlayan kasap’ mesajıyla ‘deniz, yaban, yerli besi, av etleri ve alışılmışın dışında yüzlerce çeşit’ söylemiyle tüketicinin karşısına çıkıyor. Kesimhanelerinde at, balık, domuz, geyik, kızıl geyik, deve kuşu etlerinin yanı sıra en çok tepki alan ise ‘Köpek eti’ oldu.

skandal kopek eti kesiyorlar img 20240223 wa0070 e1708716665864

Yaban Kasap’ın ‘Köpek eti’ paylaşımında “Bugüne kadar yediğiniz bütün etleri unutturacak bir lezzet, ‘Köpek eti” tepkilere neden oldu. Öte yandan köpek etinin şifa kaynağı olduğuna dikkat çeken kasap, “Köpek eti Asya tıbbında yüzyıllardır şifa amaçlı olarak tüketilir. Özellikle yaşlılar ve hastalarda yaraların çabuk iyileşmesinde verem başta olmak üzere pek çok akciğer hastalığında etkili olduğu rivayet edilir. Köpek sanılanın aksine etobur değil, hepçil bir hayvandır. Veteriner hekimlerimiz tarafından özel olarak hazırlanmış, et ve sebze yönünden zengin içerikli yemlerle beslediğimiz köpeklerimizin eti yumuşak olur ve bolca lif içerir. Hem protein bakımından zengin hem de b12 kaynağıdır” şeklinde özendirici yaklaşımı ise sayfadaki gönderiye eklendi.

skandal kopek eti kesiyorlar img 20240223 wa0067

BURSA’DAN TEMİN EDİLİYOR

972 takipçisi olan sosyal medya hesabının telefon numarası bulunmuyor. Bazı sosyal medya kullanıcılarının sorularına ilişkin Bursa’da temin edildiği ifade ediliyor. Bir kullanıcının “Gerçekten de köpek eti satışı mı yapıyorsunuz” sorusuna ise “Evet efendim. Üstelik saat 15.00’a kadar verdiğiniz siparişlerde aynı gün içinde kargoya veriyoruz” denildi.

Aynı kullanıcının “Nereden temin ediyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Yaban Kasap, “Ürünlerimiz yerli besidir. Bursa’da kendi çiftliğimizde yetirdiğimiz ve özel karışım yemlerle beslediğimiz hayvanlarımız sürekli veteriner kontrolünde geçirilir. Yemlerinde herhangi bir katkı maddesi veya antibiyotik bulunmaz” dedi.

Afalina Hayvan Hakları Topluluğu ise, konuyla ilgili “İfşa ediyoruz. Yaban Kasap açıkça köpek eti satışı yapıyor” diyerek kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Hayvanseverler ve vegan yurttaşlar, konuyla ilgili tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Yaban Kasap ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

skandal kopek eti kesiyorlar img 20240223 wa0069

skandal kopek eti kesiyorlar yaban kasap mrsaj

Turgay Kılıç

 

Skandal! Köpek eti kesiyorlar!

Yorumlar kapalı.