TBMM Akbelen için toplandı

Meclis, CHP'nin önerisi üzerine Akbelen'deki ağaç katliamı için olağanüstü toplandı. 200 milletvekili ile yeter sayısının sağlanmasının ardından başlayan toplantıda, maden çalışmalarına dair genel görüşme önerisi alınacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Genel Kurulu, CHP’nin, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki Akbelen mevkiinde maden sahasındaki çalışmalarla ilgili genel görüşme yapılmasına ilişkin önergesini görüşme olağanüstü toplandı.

200 milletvekili olan toplantı yeter sayısının sağlanmasının ardından görüşmeye geçildi.

Toplantıda, maden çalışmalarına dair genel görüşme önerisi alınacak.

YETER SAYIYA ULAŞILDI

Genel Kurul Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Adan, yapılan elektronik yoklamada, toplantı yeter sayısının bulunduğunu açıkladı.

Genel Kurul’da genel görüşme önergesinin okunmasının ardından söz alan Saadet Partisi Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, Meclis’te oturma düzeninin 6 partiye göre ayarlanmasının ardından görüşmelere geçilmesini talep etti.

Meclis Başkanvekili Celal Adan da toplantının olağanüstü bir toplantı olduğunu hatırlatarak, genel görüşme önergesinin görüşülmeden başka bir konunun görüşülemeyeceğini anımsattı. Adan, konunun Meclis Başkanının da bilgisi dahilinde olduğunu, çözüm için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Daha sonra genel görüşme önergesi üzerinde ön görüşmelere başlandı. Adan, önerge üzerinde ilk sözü Saadet Partisi Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’ya verdi.

HABER MERKEZİ

TBMM Akbelen için toplandı

Yorumlar kapalı.