TBMM Başkanı Kurtulmuş yeni yasama yılı açılışında konuştu

TBMM Genel Kurulu, 28. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır” diye konuştu.

TBMM Başkanı Kurtulmuş yeni yasama yılı açılışında konuştu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bugün açılıyor. TBMM Genel Kurulu, 28. Dönem 2. Yasama Yılı için bugün Numan Kurtulmuş başkanlığında saat 14.00’te toplandı.

TBMM açılışı, bugün Ankara’da gerçekleştirilen terör eylemi dolayısıyla geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştiriliyor.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu terör saldırıları Sadece o saldırıyı yapan birkaç kişiden ya da bu saldırının arkasında görünür ya da görünmez örgütlerden ibaret değildir. Terör saldırılarının arkasında onlara silah desteği veren lojistik destek veren siyasi destek veren birtakım güçlerin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bizim terörle mücadelemiz sadece son terörist kalmayıncaya kadar değil bunu çok daha ötesinde terörün arkasındaki bütün nedenler ve destekler ortadan kaldırılıncaya kadar devam edecektir.”

Yeni anaysa vurgusu yapan Kurtulmuş, “TBMM bir darbe yasası olan 1982 anayasasından kurtulmak mecburiyetindedir. Bunun için önyargısız doğru zeminlerde tartışarak her birimiz kendi fikrimizi sepetlerimizdeki pamukları ortaya koyarak yeni bir anayasa ile cumhuriyetimizin ikinci asrının taçlanması için olağanüstü gayret sarf edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

TBMM Başkanı Kurtulmuş yeni yasama yılı açılışında konuştu

Yorumlar kapalı.