TEKNOFEST’e şehir dışından yoğun ilgi

İzmir’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) öncülüğünde gerçekleştirilen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Aydınlılardan da yoğun ilgi gördü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nın 1 milyon dolar ödüllü başlattığı yarışma ile de gündeme Karya Farma HBX AR-GE Projeler Koordinatörü Hakan Başlık da ekibiyle birlikte TEKNOFEST’e ziyaret etti.
Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji fuarına ev sahipliği yapan İzmir’de TEKNOFEST’e ilginin oldukça yoğun olduğunu ve adeta Türk’ün imkansız denilen şeyleri nasıl başardığını gösterdiğini belirten HBX Arge Projeler Koordinatörü Hakan Başlık, “Ciddi bir yoğunluk vardı. Çevreyolu ve festival alanına giden Anadolu Caddesi’nde araç kuyruğu festival süresince kilometreleri buldu. TEKNOFEST’in başladığı günden bugüne Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, Bayraktar Akıncı, Aksungur, Bayraktar TB2, Hürkuş, Paramotor, Gyrocopter, BEL-429 (Üzüm Salkımı), S-70 (Çelik Kanatlar), Paramotor, AB-412 (SGM), T-129 Atak helikopteri ziyaretçilere coşku yaşattı” diyerek TEKNOFEST’in aynı zamanda gençler için bir umut olduğunu söyledi.
İzmir Çiğli Havalimanı’nda 27 Eylül’de başlayan TEKNOFEST’in, teknoloji meraklıları için unutulmaz bir deneyim sunarken, 9 TEKNOFEST’e 2 milyondan fazla gencin katıldığı bildirildi. Milli Teknoloji Hamlesini burada gördüklerini ve oldukça duygulandırklarını belirten Başlık, “TEKNOFEST’te 21. yüzyılın Türkiye için umut vadettiğini gördük. Mutluyuz” diyerek 17 ayrı patente sahip Karya Farma HBX Ar-Ge hakkında ziyaret ettiği çeşitli üniversitelere ortak çalışmalarda bulunmak üzere bilgi sunduğunu belirtti.

İHA

TEKNOFEST’e şehir dışından yoğun ilgi

Yorumlar kapalı.