Temayül sonuçları Ankara’dan bekleniyor

Yerel seçimlere giderken İzmir'de heyecanlı temayül yoklaması yapılırken AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir’in yağıştan etkilenmesini eleştirerek “Süreç içerisinde İzmir’in geldiği noktayı hepimiz biliyoruz. AK Belediyecilik İzmir’de zaferle taçlanacak” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turgay Kılıç/YENİ İZMİR-AK Parti İzmir İl Örgütü’nün 31 Mart 2024 tarihli yerel seçimleri için aday adaylarının kamuoyu araştırması için 2 bin 780 kişi sandık başına gitti. 10.00 sularında heyecanla başlayan temayül yoklaması 16.00 saatlerinde son buldu. Aday adaylarının heyecanla beklediği yoklamada katılım yoğundu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, yoklamanın bitiminin ardından yaptığı açıklamada önceki seçimleri de dikkate alarak “Süreç içerisinde İzmir’in geldiği noktayı hepimiz biliyoruz. Buna rağmen AK Parti’nin AK gönüllülerinin heyecanı, coşkusu bu sıkıntıları yenecek. İnanıyoruz ki inşallah 14 ve 29 Mayıs’taki seçimlerde olduğu gibi yerel seçimde de çok güçlü şekilde Türkiye’mizi huzur seviyesine korumaya başararak yine sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendimizin tekrar bu ülkede ve dünyanın lideri olmasında istikrarlı bir duruşu ortaya koyacağımıza inanıyorum. 31 Mart’ta da mahalli seçimlerde Türkiye’nin dört bir yanında ve İzmir’imizin makus tarihinde bir değişim olacaktır, bunu ise hep birlikte başaracağız” dedi.

30 ilçede ve büyükşehirde iktidar talebi

Temayül yoklamasında yüzde 80 oranında katılıma dikkati çeken Saygılı, “Bugünkü temayül yoklamamızdaki katılım oranı çok yüksek ve katılanlara teşekkür ederim. Yoklama sonucunda yüzde 80 oranında 2 bin 780 kişinin oy kullanımıyla temayül yoklaması başarılı bir şekilde son buldu. İzmir’imizin 30 ilçede ve büyükşehirde AK Belediyecilik ve Cumhur İttifakı’nın zaferiyle taçlanacak” dedi.

16.00 sularında tamamlanan temayül yoklamasında öne çıkacak aday adayları AK Parti Genel Merkezi’nden gelecek habere bağlandı. 2 bin 780 kişinin katılımıyla sonlanan temayül yoklamasında toplu fotoğraflar çekildi.

ak parti temayül

Temayülde kimler var

İzmir AK Parti’de gerçekleşecek temayül yoklaması öncesinde birçok aday 30 ilçe için birbiriyle yarıştı. Heyecanlı başlayan yoklamada şu isimler yer aldı:

AK Parti İzmir eski Milletvekili Ali Aşlık, İşadamı Ercan Turan resmi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığına başvuru yaptı.

Bayındır’da Belediye Başkanı Uğur Demirezen, İlhan Öztürk, partinin güçlü olduğu Bayraklı’da AK Parti İzmir eski Gençlik Kolları İl Başkanı Bilal Kırkpınar ve eski İlçe Başkanı Mikail Bilici öne çıktı.

Bornova’da Cevdet Çayır, Musa Çevik, Levent Taşer,

Buca’da eski İlçe Başkanları Hakan Kalfaoğlu ve Mehmet Girgin ile eski Meclis Üyesi Adnan Öztekin ve Ahmet Selik,

Çiğli’de eski sendikacı Mehmet Ali Kalafat ve Meclis Üyesi Nedim Arslan,

Dikili’de eski İlçe Başkanı Önder Akşengür,

Foça’da Sinem Atan ve Ali Haydar Çapçı,

Gaziemir’de Deniz Doğan ve Erdem Kılıç,

Karabağlar’da 2019 yerel seçimlerinin adayı Bilal Doğan, İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç ile Konak eski İlçe Başkanı Feyzi Bayram,

eski İlçe Başkanı İrfan Doğruca isimleri dikkat çekti.

Karaburun’da meclis üyesi Gökhan Toramanlar,

Karşıyaka’da Büyükşehir Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran ile eski İlçe Başkanı Didem Keseli,

Kemalpaşa’da ise eski Belediye Başkanı Arif Uğurlu, eski İlçe Başkanı Mustafa Baş ile Meclis Üyesi Galip Atar başvuru yaptı.

İzmir Servisçiler Odası eski Başkanı Hasan Basri Bostancı da Kemalpaşa’dan aday adayı oldu.
Menderes’te eski Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun yanı sıra İşadamı Sinan Akdeniz,

Süleyman Artcı ve eski Meclis Üyesi Halil Taşkıran yer aldı.
Ödemiş’te  Saygın Mercan ve Murat Öncel,

Narlıdere’de eski Başkan Metin Yıldırım,
Selçuk’ta eski Başkanlar Osman Başterzi ve Selim Girbiyanoğlu ile Büyükşehir Meclis Üyesi Sema Yeşilçimen,

Seferihisar’da Hüsamettin Altuntaş,
Tire’de eski İlçe Başkanı Mert Falakalı,
Torbalı’da eski Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, eski İlçe Başkanı Selman Günaydın, Hasan Akbıyık, Yunus Değer ve Muhammet Sefa Yıldırım ismi yer almıştı.

Temayül sonuçları Ankara’dan bekleniyor

Yorumlar kapalı.