TFF’den Suudi Arabistan iddialarına yanıt

TFF, Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da oynanma fikrinin Ali Koç'a ait olduğuna dair çıkan iddialarla ilgili açıklama yaptı.

TFF'den Suudi Arabistan iddialarına yanıt
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Turkcell Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’da oynanma fikrinin Ali Koç’a ait olduğuna dair çıkan haberleri yalanlayarak, “Süper Kupa’nın yurt dışında oynanması projesi ve yetkisi TFF’ye aittir” ifadelerini kullandı.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda TSİ 20.45’te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV’de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan “Suudi Arabistan’da final Ali Koç’un fikri mi” başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç’a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.

Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa’nın yurt dışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu’na aittir.

Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz.”

Haber Merkezi

TFF’den Suudi Arabistan iddialarına yanıt

Yorumlar kapalı.