TGS’de Gökhan Durmuş dönemi

TGS'de hafta sonu gerçekleştirilen 23. dönem Yönetim Kurulu'nda; Genel Başkanlığa Gökhan Durmuş, Genel Sekreterliğe A. Banu Tuna, Genel Mali Sekreterliğe Murad Sezer seçildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Gazeteciler Sendikası 23. Olağan Genel Kurulu 30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde Burhan Felek Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Tek liste ile gerçekleşen seçimlerde Genel Başkanlığa Gökhan Durmuş, Genel Sekreterliğe A. Banu Tuna, Genel Mali Sekreterliğe Murad Sezer, Genel Örgütlenme Sekreterliğine F. Esra Yalçınalp ve Genel Eğitim Sekreterliğine G. Didem Mercan seçildi.

İlk gün yeterli çoğunluğun sağlanması ile açılan genel kurulda, divan kuruluna Türk-İş Eğitim Sekreteri/TEKSİF Genel Başkanı Nazmi Irgat ile Mazlum Vesek ve Hilal Tok seçildi.

 

Genel kurula Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalar(Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, TOLEYİS Genel Başkanı Cemail Bakındı, Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Turgut, Basın İş Sendikası Genel Sekreteri Ahmet Özbakır, DERİTEKS Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Binali Tay, HABER SEN Şube Başkanı Deniz Salmanlı, HABER SEN Genel Basın Yayın Eğitim Sosyal ve Dış İlişkiler Sekteri Banu Savaş ile basın meslek örgütlerinin temsilcileri de konuk olarak katıldı.

 

23. Olağan Genel Kurul’un sonuç bildirgesinde, Türkiye’deki ekonomik kriz, basın özgürlüğü, gazetecilerin özlük hakları gibi başlıklara değinildi.

TGS’de Gökhan Durmuş dönemi

Yorumlar kapalı.