TİP’in Can Atalay yürüyüşü başladı

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Yargıtay tarafından Gezi Davası'nda aldığı hapis cezası onanan isimlerden TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için adalet yürüyüşü başlattı. Açılış konuşmasını yapan Can Atalay'ın babası Mustafa Atalay, Adalet Bakanı'na seslenerek "Siyasiler elini bu davadan çeksin" ifadelerini kullandı.

TİP'in Can Atalay yürüyüşü başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cumhuriyet.com.tr’nin haberine göre, TİP, Milletvekili seçilmesine ve mazbata almasına rağmen tahliye edilmeyen ve geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından Gezi Davası’nda aldığı hapis cezası onanan Hatay milletvekili Can Atalay için yürüyüş başlattı. Atalay’ın ailesi de TİP’in Hatay’dan Ankara’ya başlatacağı yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşe; Atalay’ın annesi Şükran Atalay, babası Mustafa Atalay, amcası Abdurrahman Atalay ile aile üyeleri katıldı. Atalay’ın yakınları, topluma, ‘demokrasiye, cumhuriyete ve Gezi’ye sahip çıkma’ çağrısı yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Can Atalay’ın babası Mustafa Atalay, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslenerek “Siyasiler artık elini bu davadan çeksin, yargıyı bağımsız bıraksınlar” diye konuştu.

Atalay, yargı kararını eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“Verdikleri kararın ardından aynaya bakabilecekler mi? Yarın öbür gün çocukları, torunları bu davadan bahsettiğinde yüzleri kızarmayacak mı? Bütün demokratlara yürüyüşe katkı çağrısında bulunuyorum.”

Haber Merkezi

TİP’in Can Atalay yürüyüşü başladı

Yorumlar kapalı.