Tire Dereli 1 aya hazır

Küçük Menderes Havzası’nda 1420 dekar araziye su verecek Tire Dereli Barajı’nda sona gelindi. Yüzde 99’u tamamlanan barajda çalışmaların birkaç hafta içinde bitirilmesi hedefleniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

“TİRE’YE HAYIRLI OLSUN!”

Türkiye’nin en verimli havzalarından K. Menderes Havzası’na bir baraj daha geliyor. 1420 dekar araziye su verecek olan Tire Dereli Barajı’nda sona gelindi.

Yaz ayları ile birlikte hızlanan inşaatta yüzde 99 fiziki gerçekleşme oranına ulaşıldığını duyuran DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, devam eden çalışmaların da birkaç hafta içerisinde tamamlanacağını söyledi. Barajın tüm imalatları ile birlikte ay sonunda bitirileceğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Dereli Barajı Tire’ye hayırlı olsun” dedi.

Tire Dereli 1 aya hazır

Yorumlar kapalı.