Tire’de dev yürüyüş etkinliği

Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Tire’de yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Tire’de yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Tire İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yürüyüşe vatandaşlar yoğun katılım gerçekleştirirken sağlıklı yaşam ve obeziteye karşı dikkat çekmek için gerçekleştirilen yürüyüşe Tire Bisiklet Derneği, Tire Dağcılık Kulübü ve öğrenciler de grup halinde katıldı. Katılımcılar, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek uzun bir maratonu yürüyerek tamamladı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, katılımcılara hitaben hareketsiz yaşam tarzının sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti.

Tire İlçe Sağlık Müdürlüğü yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Dünya Yürüyüş Günü, Uluslararası Hareket için Spor Federasyonu (TAFISA) tarafından 1991 yılında başlatılmış olup, fiziksel aktivitenin küresel krize karşı basit ve eğlenceli bir çözüm olduğunu vurguluyor. Bu etkinlikler, günlük yaşamımızın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için ne kadar önemli olduğu yeterince anlaşılamıyor ve teknolojiye olan bağımlılıkla birlikte insanlar daha az hareket ediyorlar. Bu durum ise obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet ve osteoporoz gibi kronik hastalıkların yaygınlaşmasına neden oluyor.

Düzenli fiziksel aktivitenin sağlık açısından birçok faydası olduğunu unutmamak gerekir. Yürüyüş, her yaş grubu için uygulanabilen bir dayanıklılık aktivitesidir ve fiziksel ve ruhsal sağlığımız için ideal bir seçenektir. Bu nedenle, “Adım atın, aktif olun ve fark yaratın” çağrısıyla herkesi daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye davet ediyoruz.”

Haber Merkezi

Tire’de dev yürüyüş etkinliği

Yorumlar kapalı.