TOBEDOSK doğa sporları sezonunu açtı

TOBEDOSK Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, sezonu açtı. İlk parkur Efes - Minas yolu üzerindeki 8 km bölge oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOBEDOSK Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, sezonu açtı. Valilik kararıyla Haziran – Eylül aylarında ormanlık alanların ziyarete kapalı olması nedeniyle etkinliklerine ara veren TOBEDOSK, sezonun ilk yürüyüşünü 1 Ekim’de gerçekleştirdi. İlk rota Efes-Mimas Yolu,Urla Azmak Plajı -Seferihisar Sığacık yürüyüş rotası oldu. Sporcular 8 km yürüdükten sonra, bölgenin doğa harikası manzarasının tadını çıkardı.

Efes – Mimas Yolu, yerleşimi sekiz bin yıl önceye giden İzmir yarımadasında, tarihin izini süren rotaların ortak adıdır. Yürüyüş ve bisiklet yolları ile geçilebilen parkurlar oluşturur. Yarımada’da bin yıllar öncesinden bugüne taşınan kadim İyonya uygarlığından Osmanlı eserlerine kadar tüm tarihi birikim, İzmir’de ilk kez yürüyüş ve bisiklet rotalarına dönüştürülmüştür. Toplam 709 km uzunluğunda 49 parkurdan oluşan yürüyüş yolu, antik Efes kentinde bulunan Artemis Tapınağı önünden başlar; mitolojik adı Mimas olan Karaburun’da sona erer.

Yürüyüş ve sezon hakkında bilgi veren TOBEDOSK Başkanı Mustafa Kapucu, “TOBEDOSK Dağcılık Kulübü olarak faaliyetlerimizi Türkiye Dağcılık Federasyonu ile İzmir Genlik ve Spor Müdürlüğü izinleri çerçevesinde yapılmaktadır. Kulübümüze her geçen gün katılımın artığını görmek bizleri mutlu ediyor. Kulüp olarak elimizden geldiğince üye ve sporcularımıza doğada güzel bir gün geçirme fırsatı sunmaktayız. Genelde kent hayatının ve yoğun iş koşturmacasının getirdiği stresten kurtulmak ve rahatlamak için doğa tercih edilmektedir. Biz Tobedo TOBEDOSK sk olarak doğada güzellikleri görüp fotoğraflıyoruz, doğaya sadece ayak izimizi bırakıyoruz, zaman zaman insan eliyle doğaya atılan çöpleri de toplayıp doğamızın temizliğini de yapıyoruz. TOBEDOSK artık 2 bin kişilik bir aile. Faaliyetimize katılan ,uyum sağlayan üye ve Sporcularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

TOBEDOSK doğa sporları sezonunu açtı

Yorumlar kapalı.