Toplu sözleşme görüşmelerinde ön müzakere süreci tamamlandı

Kamu çalışanlarının toplu sözleşme görüşmelerinde ön müzakere süreci sona erdi. 14 Ağustos tarihinde kamu işveren heyeti, ilk teklifini sunacak. 15 Ağustos'ta genel tekliflerin müzakeresi başlayacak. Sürecin ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisini ilgilendiren 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri, 1 Ağustos’ta başlamıştı.

Belirlenen takvime göre, 11 hizmet koluna ait tekliflerin tasnifi yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, komisyon toplantılarına katıldı.

Memur-Sen’in genel tekliflerinin görüşülmesiyle komisyon çalışmaları sona erdi ve toplu sözleşmede ön müzakere süreci tamamlandı.

Önümüzdeki hafta, rakamların tartışılması planlanıyor. Tüm tekliflerin tasnifi ve ön müzakerelerin tamamlanmasıyla müzakere aşamasına geçilecek. 11 hizmet koluna ait komisyon raporları, hükümet ve yetkili sendikalar arasında 12 Ağustos’a kadar müzakere edilecek.

Müzakerelerin ardından hükümet, kamu görevlilerinin geneline ilişkin ilk zam teklifini 14 Ağustos’ta Memur-Sen’e sunacak.

Toplu sözleşme görüşmelerinde ön müzakere süreci tamamlandı

Yorumlar kapalı.