Torbalı Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kuruluyor

Torbalı Belediye Meclisi’ne sunulan “Afet İşleri Müdürlüğü” kurulmasına ilişkin önerge, meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Belediye Meclisi’ne sunulan “Afet İşleri Müdürlüğü” kurulmasına ilişkin önerge, meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Torbalı Belediyesi, önceki gün gerçekleştirdiği meclis toplantısında çok önemli bir karar aldı. Torbalı Belediye Meclisi’nin yaptığı toplantıda, 9 Nisan 2023 tarih ve 32158 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Norm Kadro Standartları Yönetmeliğine göre kurulması istenen Afet İşleri Müdürlüğü konusu görüşüldü. Gündemin 6. maddesinde yer alan Afet İşleri Müdürlüğü ve kadro ihdası konusu meclis üyeleri tarafından görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. İlgili yönetmelik gereğince kurulacak olan Afet İşleri Müdürlüğü ilçede yaşanacak deprem ve sel gibi afet olaylarında hizmet verecek. Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan müdürlüğe kısa süre içerisinde kadro atamaları yapılacak.

AFETLERE HAZIRLIK YAPILACAK

Afet İşleri Müdürlüğü ile Torbalı’nın, olası afetlerle mücadeleye eksiksiz bir şekilde hazırlanması amaçlanıyor. Müdürlük çalışmalarıyla olası afet ve acil durum tehlike ve risklerinin belirlenmesi, zarar azaltma çalışmalarının yapılması, afet ve acil durum hazırlıklarının yapılması planlanıyor. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Türkiye’nin deprem başta olmak üzere birçok afet tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Afetler maalesef ki ülkemizin bir gerçeği. Afet ve acil durumlarla ilgili önceden hazırlıkların yapılması çok önemli. Biz de belediye olarak, Afet İşleri Müdürlüğü’müzü kuracağız. Torbalı’da, afet ve acil durum risk azaltma, müdahale ve iyileştirme çalışmalarının, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları ile işbirliği ve koordinasyon içinde yapılmasını hedefliyoruz. Müdürlüğümüze özel bir alan tahsis edeceğiz, müdürlüğümüz çalışmalarını bu alanda yürütecek. Personelimiz bu anlamda da özel eğitimler alacak” dedi.

Torbalı Belediye Basın Birimi

Torbalı Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kuruluyor

Yorumlar kapalı.