Torbalı jandarmasından öğrencilere oyun tadında trafik eğitimi

Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Amirliği tarafından ilçedeki okullarda öğrencilere trafik eğitimi veriliyor

jandarma trafik eğitimi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Amirliği tarafından ilçedeki okullarda öğrencilere trafik eğitimi veriliyor. Projeye Yazıbaşı’da bulunan Şehit Çağatay Necati Dinç İlkokulu’nda başlandı. Okulun bahçesini trafik eğitim alanı gibi hazırlayan jandarma personeli, öğrencilerine trafik kuralları eğitimi verdi.

Çocukların binebileceği büyüklükte oyuncak arabalarla uygulamalı eğitim veren jandarma personeli oyun formatında verdikleri anlatımla, çocuklar için eğitimin akılda kalıcı olmasını sağladı.

Jandarma 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilkokul öğrencilerine temek trafik eğitimi veriyor. Eğitim çerçevesinde öğrencilere okul servisine nasıl inip binecekleri, toplu taşıma araçlarına inip binme, emniyet kemeri kullanımı ve emniyet kemerinin önemi, karşıdan karşıya geçerken öncelikli olarak yolu kontrol etmeleri gerektiği gibi önemli trafik kuralları ile ilgili bilgiler verildi.

Haber Merkezi

Torbalı jandarmasından öğrencilere oyun tadında trafik eğitimi

Yorumlar kapalı.