Torbalı kıyameti yaşadı yandaki fabrikadan sıçrayan alevler 13 bin tavuk ve civcivi telef etti

Dün gece saatlerinde Torbalı Karakuyu'da bir kozmetik fabrikasında çıkan yangın yakınlarında bulunan bir tavuk üretim çiftliğine sıçradı. Çiftlikte bulunan toplam 13 bin tavuk ve civciv yanarak can verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün gece saatlerinde Torbalı Karakuyu’da bir kozmetik fabrikasında çıkan yangın yakınlarında bulunan bir tavuk üretim çiftliğine sıçradı. İtfaiye ekiplerinin tüm çabalarına rağmen söndürülemeyen yangın nedeniyle çiftlik tamamen yanarak küle dönerken çiftlikte bulunan toplam 13 bin tavuk ve civciv yanarak can verdi.

Yangın nedeniyle bölgede adeta kıyamet yaşandı. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, manevi destek için yangın bölgesine gitmişti. Tüm müdahalelere rağmen söndürülemeyen yangın nedeniyle 7 bin yetişkin tavuk ve 6 bin civciv yanarak can verdi. Yangın sırasında çiftlikte bulunan bir kamyonet, üç motosiklet ve bir jeneratör de yanarak küle dönerken, çiftlikten geriye hiç bir şey kalmadı. Tonlarca tavuk yeminin de yandığı yangının maliyetinin 25 milyon liradan fazla olduğu öğrenildi.

Kozmetik fabrikasında başlayarak tavuk çiftliğine sıçrayan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezi

Torbalı kıyameti yaşadı yandaki fabrikadan sıçrayan alevler 13 bin tavuk ve civcivi telef etti

Yorumlar kapalı.