Torbalı Metropolis’te zaman yolculuğu

Metropolis’te Zaman Yolculuğu’’ Projesi’nin ilk etkinliği dün gerçekleşti. Artık her hafta Salı günü gerçekleşecek olan proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, Metropolis Kazı Başkanlığı ve Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülüyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, Metropolis Kazı Başkanlığı ve Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen ‘’Metropolis’te Zaman Yolculuğu’’ Projesi kaldığı yerden devam ediyor.

MÜDÜR TOSUN DA KATILDI

2022-2023 yılında başlatılan yerel ve ulusal basında geniş çapta ses getiren proje, geçen yıl bin 27 öğrencinin katılımıyla sezonu tamamlamıştı. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında da faaliyetlerine tam gaz devam edecek olan proje, dün antik kapılarını tekrar öğrencilere açtı. Ahmetli İlkokulu öğrencilerinin katılımlarıyla bu senenin ilk etkinliği gerçekleşirken Torbalı İlçe Millî Eğitim Müdürü Cafer Tosun ve Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin de projenin ilk etkinliğinde öğrencileri yalnız bırakmadı.

HER HAFTA GERÇEKLEŞECEK

Yıl boyunca her hafta Salı günü okulların katılımıyla gerçekleştirilecek olan projenin ilk hafta etkinliği antika çağlarda oynanan ve günümüze kadar uzanan geleneksel oyunlar ve sikke basımıydı. Öğrenciler görevli arkeologlarca antik kenti gezerek tarihe kısa bir yolculuk yaptıktan sonra tasarım ofisinde hep birlikte oyun oynadı. Tarihe yolculuk yapılan proje önümüzdeki haftalarda da farklı atölye ve çalışmalarıyla devam edecek.

HABER MERKEZİ

Torbalı Metropolis’te zaman yolculuğu

Yorumlar kapalı.