Torbalı’da demet fiyatı 70 lira, kapış kapış satılıyor

Bahar mevsimiyle birlikte Torbalı dağlarında sarmaşık bitkisi filizlendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahar mevsimiyle birlikte Torbalı dağlarında sarmaşık bitkisi filizlendi. Özenle toplanan sarmaşıklar, pazar tezgahlarında yerini alırken, sarmaşığın demet fiyatı ise 50-70 lira arasında belirlendi. Fiyatının yüksek olmasına rağmen kısa sürede tezgahlarda tükendi

Bahar mevsiminin yaklaşması ile birlikte Torbalı dağlarında sarmaşık bitkisi filizlendi. Özenle toplanan sarmaşıklar, sofralara ulaşıyor. Öte yandan tek tük de olsan semt pazarlarında satışa sunulan sarmaşıklar için önümüzdeki haftalarda dağ köylerine ilçe sakinlerinin akın etmesi bekleniyor. Öte yandan sarmaşık bitkisinin önümüzdeki haftalarda çok daha fazla Pazar tezgahlarında yerini alacağı öğrenildi. Demeti 50-70 lira arasında değişen sarmaşıklar pazarlarda ise kısa sürede tükeniyor.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Sarmaşık otu acı ot, tilkişen ve yabani kuşkonmaz olarak da bilinir. Sarmaşık otu, Ege Bölgesinde özellikle İzmir, Manisa ve Aydın’da yetişmektedir. Sarmaşık otu, Şubat ve Nisan aylarında görülen bir bitkidir. Sarmaşık otunun tadı acıdır fakat lezzetli ve şifalı bir bitkidir. Sarmaşık otunun, boylu ve sarmal bir yapısı vardır. Sarmaşık otunun, uç kısımları koparılarak toplanan bir bitkidir. Sarmaşık otunun uçları taze, alt tarafları ise taze değildir. Fakat çok şifalı bir bitkidir. Sarmaşık otu, özellikle kanser için çok faydalı bir bitkidir.

HABER MERKEZİ

Torbalı’da demet fiyatı 70 lira, kapış kapış satılıyor

Yorumlar kapalı.