Torbalı’da evcil hayvanlar kimliklendiriliyor

Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile evcil hayvanlara çipli kimlik takılması uygulaması devam ediyor. İlçe müdürlüğü, bu konuda yoğun şekilde çalışıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile evcil hayvanlara çipli kimlik takılması uygulaması devam ediyor. İlçe müdürlüğü, bu konuda yoğun şekilde çalışıyor. Öte yandan hayvanlarına çipli kimlik taktırmayan ve henüz bu işlem için başvurmamış olan kişilere cezai işlem uygulanıyor. Vatandaşların ceza almamak için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.

BİNLERCE HAYVAN KİMLİKLENDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kararı üzerine kedi ve köpeklere takılan çiplerle yeni kimlik sistemi oluşturuluyor. Bu kapsamda Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de kedi ve köpeklerde mikroçiple kimliklendirme çalışmalarını yürütüyor. İlçede kedi, köpek ve gelincik sahipleri; Torbalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne beyannameyle başvuru yaparak, hayvanlarını kayıt altına alabiliyor. Şuana kadar ilçede bulunan binlerce hayvanın kimliklendirme çalışmasının tamamlandığı öğrenildi.  Müdürlük’ten yapılan açıklamada “Veteriner hekimlerimizin kedi ve köpeklerde mikroçiple kimliklendirme çalışmaları devam ediyor. Hayvan sahiplerimiz hayvanlarını kayıt altına almak için müdürlüğümüze başvurabilir” ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ

Torbalı’da evcil hayvanlar kimliklendiriliyor

Yorumlar kapalı.